כדאי להקשיב גם:
אילו נקודות מבט יחודיות אנו מקדישים למושגים המוכרים "גן עדן" ו"גיהנום"? פילוסופיות תרבותיות שונות נוהגות להתייחס אל מושגים אלו כמצבים מנטאליים המאפיינים את חייו של האדם: גן עדן מתאר מצב תודעתי מסוים המקושר לחוויה חיובית וטובה, וגיהינום הוא המצב התודעתי ההפוך. מה הם בדיוק אותם מצבים מנטאליים? וכיצד ניתן לקחת אחריות על חיינו ולחיות בתחושה הטובה אותה מכנים "גן עדן"?
"אני מלמדת אנשים להקשיב למה שכבר בתוכם. תקשור זה להתחבר פנימה ולהקשיב בצורה אחרת למה שכבר בתוכי", מספרת נורית אדלר לשרי אריסון בפרק חדש בסדרה "הדרך להתעלות ולשלום פנימי" – וחושפת עוד גוון מעולמן המופלא של שיטות הטיפול הרוחניות. מוזמנים להרחיב על ידי קריאת הכתבה: "יחסינו לאן? הקסם והעלטה שבקשר בין מורה רוחני לתלמידו"