דלג לתוכן ראשי

פתח נגן של שידור חי שידור חי

בר ירושלמי

בר ירושלמי הוא אוצר עצמאי בעל תואר ראשון באמנות מהאקול-דה-בוזאר (École Nationale Supérieure des Beaux Arts) בפריז ובעל תואר שני באוצרות מגולדסמית' קולג׳ באוניברסיטת לונדון

תיאור התוכנית

בר ירושלמי הוא אוצר עצמאי בעל תואר ראשון באמנות מהאקול-דה-בוזאר (École Nationale Supérieure des Beaux Arts) בפריז ובעל תואר שני באוצרות מגולדסמית' קולג׳ באוניברסיטת לונדון. הוא משמש כאוצר ראשי לגלריית שכטר לאמנות עכשווית, ושימש בעבר אוצר התוכנית הציבורית (Curator of public programmes) במוזיאון פתח תקוה לאמנות, אוצר משנה ל"זומו – המוזיאון שבדרך", עוזר מתמחה במחלקת האוצרות של Tate Modern, אוצר משנה של התוכנית לקידום מקצועי לאמנים של Chisenhale studios בלונדון, ואוצר לגלריית Fehily Contemporay במלבורן.

מחקרו האוצרותי עוסק בשאלת ההשרדות של ידע אנושי חי אל מול קריסה ביולוגית וחברתית. בעשייתו הוא משלב יוצרים חוקרים ופעילים חברתיים במטרה ליצור מודלים ונתיבי חשיבה חדשים לשימור והחייאה תרבותית.

פרוייקטים נבחרים באוצרותו כללו את "תפטיר" (גלריה שכטר, 2023) תערוכתה של האמנית שרון גלזברג, שחיברה בין פטריות, טיפול ושימור תרבותי, "אדום Edom" (המרכז לאמנות עכשווית ערד, 2022), מסע בן ארבעה ימים של חוקרים ואמנים בעקבות הדרכים הקדומות של הנגב, "קמיעה" (מוזיאון ארץ ישראל, 2022) מיצב סאונד של האמנית ויקטוריה חנה, "חי VIVIDUS" (מוזיאון פתח תקוה, 2017) תערוכה מוזיאלית המחייה את אוסף המוזיאון כאורגניזם ביולוגי חי, וסדרה של תערוכות פרפורמנס בגלריה שכטר – "אם-שדי" (ליאת דניאלי, 2022), "ענג רבות (מיכל אופנהיים, 2022) ו"עבודה זרה (חנה אנושיק מנהיימר, 2022) שעסקו ביחסים שבין גוף הידע היהודי למנגנון החשיבה המאגי.

ירושלמי אצר תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות ברחבי העולם, בין היתר ב-Zabluduwicz collection (לונדון), Government Art collection (לונדון), The ryder gallery (לונדון), Chisnehale studios (לונדון) Fehily contemporary (מלבורן), מקום לאמנות (תל אביב), מוזיאון פתח תקוה לאמנות (פתח תקוה), המשכן לאמנים הרצליה (הרצליה) המרכז לאמנות עכשווית של ערד (ערד) ובית הספר מוסררה לחברה ואמנות (ירושלים)

תוכניות:

עוד בהגשתי

 • 02.05.24 00:21:18

  האנתרופולוג אלירן ארזי על משמעותה של תפילה בתרבויות אנימיסטיות ועל יחסי הכוחות שבין האנושי ללא אנושי

 • 02.05.24 00:20:56

  סתיו ארנון, בשיחה על אקטיביזם, פמיניזם, ומשמעותה של זעקה בתוך עולם שבור

 • 02.05.24 00:27:43

  הרב דוד בר, על מסעו האישי בחיפוש אחר ידע שנשכח, ותפילה שנמצאה

 • 25.01.24 00:44:38

  בין אם בדיבור, שירה, קריאה או לחישה, בכוונת לב אילמת או דקלום ספונטני, התפילה היא התנהגות אנושית בסיסית שאפשרית לכולנו. “רדיו תפילות” הוא פרויקט שמטרתו ליצור ספרייה אוניברסלית של תפילות ובקשות הלב מכל קשת הדתות, האמונות, התרבויות והשפות, אשר תשודר בתחנת הרדיו הדיגיטלית של גלריה שכטר 24/7 שעות. מראיין – אסי זיגדון

 • Skip to content