כדאי להקשיב גם:
דידי ארז ובלתזר צוללים אל "דבר אליה" – פדרו אלמודובר ואלברטו איגלסיאס המלחין הנפלא בשיתוף פעולה מרגש, באחד מהסרטים המצליחים והמפורסמים של אלמודובר. הסרט מתאר חברות בין שני גברים, המכירים על רקע טרגדיות משותפות, לאחר שאהובותיהם שוכבות במצב של תרדמת בבית חולים. אחד מפסי הקול היפים ביותר של המלחין ובקולנוע בכלל.
סרטו פורץ הדרך של הבמאי ארי פולמן, ״ואלס עם באשיר״ פתח פצעים בנושא הישראלי הכאוב של מלחמות וצלקות פיזיות ונפשיות של חיילים, אשמה והשפעותיה על צעירים שחוזרים הביתה, ועל מדינה.
אך הסרט היה גם פורץ דרך באופן שנעשה. המאייר דוד פולונסקי וארי פולמן יצרו סרט אנימציה מרהיב ומרגש, מיוחד ואומנותי, שזכה בפרסים יוקרתיים בכל העולם ואף היה מועמד לפרס האוסקר לסרט הזר. לתוך העולם הציורי העשיר הזה משתלב פסקול רגיש ויפהפה שבו מוזיקה של המלחין מקס ריכטר, לצד יצירות קלאסיות ואפילו קצת להיטי שנות השמונים